מטופלים מספרים

שמי עדנה שטרנברג ואני מתעמלת פעמיים בשבוע במכון לרפואת ספורט.

לפני מספר שבועות החלו לי כאבים חזקים בזרוע השמאלית וכמעט לא יכולתי להזיזה.

התחלתי סדרה של דיקורים אצל אניה ומהר מאוד חזרה היד לתפקודה ואני – להתעמלות.

אני רוצה להודות לך על הטיפול המקצועי והמסור, על היחס החם ואדיב ועל האחריות והדאגה. גם אנשים אחרים בקבוצה, היו אצל אניה בדיקור חושבים כמוני.

- עדנה שטרנברג
<cite> - עדנה שטרנברג </cite>

מכתב ממטופלת מרפואת ספורט.

אשרינו שיש לנו אותך אניה,

יודעת מבינה נעימה והעיקר עוזרת,

מודה לך מאוד,

ומאחלת לך כל טוב

נורית אפשטיין

- נורית אפשטיין
<cite> - נורית אפשטיין </cite>

אניה היא קוסמת.אני אומרת את זה לא משום שהיא נראית כמו פיה,או שביקור אצלה זו החוויה הכי מרגיעה ומנחמת בעולם,אלא משום שאניה הצליחה לרפא אצלי תחלואים במקום שבו כל דוקטור מדופלם אחר נכשל.

הכרנו כמעט לפני כעשור,כמי שגדלה על טהרת הרפואה הקונבנציונלית,הגעתי אליה עם מעט מאוד אמונה. מאז גיל שנתיים סבלתי מדלקות כרוניות,אלו שתוקפות בעיקר נשים,עד כי שאנטיביוטיקה הייתה חלק מהתפריט היומי שלי.

הייתי אצל כל המומחים,עברתי את כל הבדיקות וכל הטיפולים הקיימים ולא נמצא פתרון. היא הבצירה בי שאפסיק עם אנטיביוטיקה ואתן לה צ'אנס. מיואשת ונטולת מזור אחר, החלטתי לנסות, גם מבלי להאמין.

מטיפול לטיפול המצב השתפר עד כי החלמה מלאה,עד כי שעברו שנים רבות מאז הפעם האחרונה שסבלתי מדלקת כזו. ככה, זה פשוט נעלם.

כמויות האנטיביוטיקה שלקחתי כל השנים שקדמו למפגש עם אניה,בלבלו את המערכת החיסונית שלי כל כך, שהתחלתי לסבול מסוג של אלרגיה מקוללת. מדי פעם הגוף שלי תקף את עצמו,כי פשוט כי הוא כבר היה מבולבל. גם כאן הכדורים הפתרון הקונבנציונלי היה כדורים נגד אלרגיה,רק שהם הותירו אותי עייפה מאוד,רעבה,ולא נעים להודות נפוחה מנוזלים.

גם את זה היא הצליחה לרפא. את כאבי הגב שסבלתי מהם.גם את המיגרנות.

כן כן היא הצליחה לרפא את כל תחלואי. אל תטעו, היא לא משלמת לי כדי שאכתוב את המילים האלו, זו אני שמשלמת לה, ועל כל שקל קיבלתי תרומה גדולה הרבה יותר.

אחרי שנים של בילויים מפוקפקים עם רופאים, פתאום מצאתי שיטה שמצליחה לחבר את כל הדברים. למדתי שלא מספיק לטפל בבעיה עצמה, שכדי להיפטר ממנה אחת ולתמיד צריך לטפל במקור שלה.

מאז ועד היום, אני מבקרת את אניה אחת לכמה חודשים, כמשהו בגוף שלי מתפרק, כשהוא לא עומד יותר בלחצים. היא מכילה אותי, ודואגת לי. היא לא שופטת את ההרגלים המגונים שלי ואת אורח החיים הלא ממש בריא שאימצתי לעצמי, רק מכוונת אותי ומלמדת אותי איך לדאוג לגוף שלי, ולתת לו אחרי שאני לוקחת ממנו.

כל פגישה מתחילה בשיחה נעימה ומרגיעה, "איך את ישנה בלילה?", "מעדיפה מתוק או מלוח", ברפואה הסינית הכל חשוב. היום אניה ואני במקום שבו אני כבר לא צריכה להגיד. היא כל כך מנוסה שרק מלבדוק את הדופק שלי ולהביט בלשון, היא יודעת בדיוק מה עובר עלי. פיסית, ולא פחות חשוב – נפשית. לא אחת קרה, שלא אמרתי דבר, היא בדקה ומיד פירטה בצורה כל כך מדוייקת, שמעיני זלגו דמעות.

בכל פעם שאני מבקרת את אניה, היא בדיוק לומדת שיטה חדשה. היא אף פעם לא מפסיקה ללמוד ובידיה יש כיום כל כך הרבה כלים ששום טיפול לא דומה לקודמו, אבל איכשהו הכל מתחבר.

אני לא יכולה לדמיין את חיי בלעדיה. אנחנו לא צריכות להפגש או לדבר על בסיס קבוע, אחת לכמה זמן אני מגיעה לסדרת טיפולים, שנותנת לי כוח ומסדרת אותי פיסית לעוד חודשים ארוכים.

היא באמת שואבת סיפוק רק מלטפל באנשים, ואין לתאר את ההבעה על פניה כשהיא שומעת שהמצב השתפר. היא תצא מגדרה ותעשה הרבה יותר ממה שרק אפשר, כדי לעזור לכם. תמליץ על תזונה ומתכונים, תיתן לכם תה מרגיע, תעשה באמת הכל למענכם. אני סוכמת עליה, כמו שלא סמכתי על אדם מעולם.

היא הקוסמת שלי, וכל עוד היא על הפלנטה, אני יודעת שכשמשהו מתקלקל אצלי, פיסית או נפשית, יש מי שיכול לתקן.

- John Doe
<cite> - John Doe </cite>

חווית הלידה הראשונה שלי, מתחילת ההיריון הבנתי שהמילים חוויה+ הריון ולידה אלה ניגודים מוחלטים, מבחינתי המילה חוויה הייתה סמנטית לחלוטין, וככל שההיריון התקדם והצפייה לילדה, המילה הזאת עמדה מבחינתי בסטירה מוחלטת לכל מה שעברתי עד כה, השמנה, בצקות, כאבי ראש, עייפות, מצבי רוח ובאופן כללי התחושה שהגוף שלי איננו שלי.

לקראת סוף ההיריון החלו השיחות על מה שמצפה לי בחדר לידה ואיך בדיוק הכל מתנהל- אם לסכם בקצרה מתוך האינפורמציה שהצלחתי לדלות עד כה הדבר היחיד שהדהד בראשי זאת הדעה הרווחת שמדובר בתהליך ארוך, כואב ומיגע, מבלי להיכנס לפרטים מיותרים…

אחרי כל הדיבורים, הברבורים והקלישאות שהתעופפו סביבי הבנתי שאני חייבת הכוונה וליוויי מקצועיים. אניה נכנסה לתמונה כשהייתי בשבוע 36 ומאותו רגע, כל התמונה השתנתה, היא הצליחה לעשות לי קצת סדר בראש, להפריך את כל הקלישאות לאשש את מה שסביר ובעיקר להנחות אותי באופן מקצועי, למעשה קיבלתי קורס הכנה לילדה פרטי ומזורז שכלל הסברים מפורטים על כל המושגים הרלוונטיים, המלצות שעלי ליישם בשלבים האלה, בנוסף קיבלתי המלצות על מיני תמציות וחליטות שעשויות להקל על סוף ההיריון ולזרז את הלידה וכמובן הסבר על תהליך הלידה עצמה, למעשה המפגשים עם אניה תרמו הרבה מעבר לקורס ההכנה של קופת החולים שהצטרפתי אליו, המפגשים אחד על אחד היו מדויקים התייחסו בדיוק קפדני לצרכים האישיים והספציפיים שלי, התנהלו בקצב שלי ובזמן ומקום שהיו נוחים לי. ההחלטה להיעזר באניה הייתה מבחינת אחת נקודת מפנה במהלך ההיריון ובעיקר אחת ההחלטות הטובות והחשובות שקיבלתי, כי מרגע זה הבנתי למעשה איפה אני עומדת והדברים קיבלו ביטוי הלכה למעשה גם בחדר הלידה.

ברגע שהודעתי לאניה שאני בחדר לידה היא התייצבה תוך כשעה, אם לוקחים בחשבון שמדובר באזעקה ספונטנית ושמדובר באמא עובדת עם שני ילדים קטנים, (היום אני מבינה שמדובר בהישג בפני עצמו), שמעיד על המחויבות והמקצועיות והתקתקנות שלה. בזכות העבודה עם אניה טרם הלידה חשתי שהגעתי לחדר לידה מוכנה ולמרות זאת הרגשתי שאני חייבת אותה לצידי למקצוענות שלה, ליד המכוונת והתומכת שלה לצידי, ואכן לא טעיתי היא הייתה כל כולה מרוכזת בי ובאותם רגעים הרגשתי שכל מטרתה היא לגייס את כל הידע והניסיון שלה למעני. בחדר הלידה לאחר שקבלנו את האישורים הדרושים אניה ביצעה בי מניפולציות שונות כגון אקופונקטורה, עיסוי באזור האגן וכפות הרגליים שהקלו משמעותית על הכאבים, ותרמו משמעותית לזרז את תהליך הלידה עצמה.

עלי לציין שתוך פחות מחצי שעה מרגע שהיא ביצעה בי את האקופונקטורה הכאבים העוצמתיים החלו להירגע, אבל השוס היה בקצב התקדמות הלידה: הגעתי לחדר מיון בשעה 07:00 בבוקר עם פתיחה של 2.5, בסביבות השעה 10:00 הודעתי לאניה שתגיעה קצב ההתקדמות לא השתנה , אנייה התייצבה בשעה 11 בבוקר כשהפתיחה הייתה 3 , ואז העניינים החלו לטוס, מרגע שאנייה ביצעה בי את האקופונקטורה הלידה התחילה להתקדם במהירות שיא, תוך פחות משלוש שעות בשעה 13:56 בני הבכור איתי נולד. זאת ועוד התמיכה של אניה המשיכה גם אחרי הולדת בני בייעוץ ועזרה חסרי תקדים.

אם לסכם בקצרה, ההחלטה להיעזר באניה הייתה מהחלטות הנבונות שקבלתי ואין לי צל של ספק שאילולא התמיכה המקצועית והעבודה של אניה במהלך הלידה הכל היה נראה אחרת

אניה – תודה רבה. לני גודין

- לני גודין
<cite> - לני גודין </cite>

אניה היקרה, אחרי שסיימתי סדרה של 10 טיפולי דיקור סיני אצלך, אני רוצה להודות לך על מסירותך והמקצועיות הרבה שהפגנת במהלך הטיפול. הרגשתי לכל אורך הטיפול שאני נמצאת בידיים טובות, ושאני מקבלת את כל מה שהגוף והנפש שלי צריכים כדי להרגיש טוב וחזקה יותר. השגנו יחד את המטרות שהצבנו בתחילת הטיפול ועוד נתת לי כלים מעשיים להמשך.

אני מאחלת לך המון הצלחה בהמשך דרכיך, שתבורכי בהרבה חום ואהבה כפי שאת מעניקה למטופלים שלך.

באהבה, ג'ואנה מילר ביגיו

- ג'ואנה מילר ביגיו
<cite> - ג' title=' - ג'ואנה מילר ביגיו ' />