מוקסה

מוקסה

מוקסה היא שיטת חימום המהווה חלק בלתי נפרד מהרפואה הסינית.
הטיפול במוקסה מונע מחלות בעזרת חימום נקודות דיקור או אזורים רגישים.

השימוש במוקסה מוזכר בספרות העתיקה של הרפואה הסינית ועד היום הסינים משתמשים במוקסה כתרופת סבתא למצבי כאב והתקררות. טיפול במוקסה יכול להיות טיפול בפני עצמו או כתוספת לשיטות טיפול אחרות.

המוקסה מיוצרת מצח הלענה הנקרא Artemisia Vulgaris.

הלענה היא אחד הצמחים החמים ביותר במטרי-מדיקהה ומגיעה לטמפרטורה סביב 300 מעלות צלזיוס. הלענה בעלת אנרגיה יאנגית ויש לה ריח דומיננטי שאי אפשר לפספס.
היאנג הטהור משפר את זרימת הדם וה- QI, מחמם מרידיאנים ומסלק קור ולחות מהגוף, משכך כאב ומרפה שרירים.

המוקסה הפופולרית ביותר היא דמוי סיגר הנקרא מוקסה סטיק – נייר אורז שמולא בתערובת עלי לענה טחונים ביחד עם סבי כותנה והם נוחים מאוד לשימוש בקליניקה. את הסיגר מבעירים בצד אחד עימו מתקרבים 2-3 ס"מ ליד הגוף.

ישנן צורות שונות של מוקסה בתפזורת ברמות שונות של דחיסות מהם יוצרים קונוסים המולבשים על מחטים שהוחדרו לגוף. יש קופסאות מוקסה המיועדות לחמם אזורים נרחבים. למשל בכאבי מחזור מניחים קופסאת מוקסה על אזור הבטן התחתונה, טיפול מאוד נעים המחמם את הרחם ומשכך כאבים מצוין.

המקומות השכיחים ביותר לשימוש במוקסה הם לאורך המרידיאנים על נקודות רגישות ועל אזורים רגישים. המוקסה אינו מונח ישירות על העור, אלא מבודד על ידי חומרים שונים: ג'ינג'ר, מלח.

במה המוקסה מטפלת?

  • משתמשים בו הרבה לחיזוק וחימום הרחם, להסדרת מחזור וסתי, להפסקת דימומים מהרחם ועוד שימושים גניקולוגים בהכנה ושמירת הריון ואף להפיכת עובר.
  • תחושת קור כללית, קור בגפיים, רנו סינדרום.
  • כאבי בטן, שלשולים, אי נוחות וגזים בבטן, קשי עיכול.
  • חולשה של מערכת החיסון, נטייה להתקררויות.
  • בצקות ונפיחויות סביב מפרקים, דלקות מפרקים.
  • כאבי גב תחתון, כאב שרירים בכל הגוף.

אודות מחבר

אין תגובה

תגובות סגורות.