אורתופדיה

אורתופדיה

למה להשלים עם הכאב אם אפשר לרפא אותו – אורתופדיה הוליסטית

לא אחת יוצא לי לשמוע את המשפט "אין מה לעשות – צריך להתרגל… הגוף לא מה שהיה פעם.." אז אני רוצה לספר לכם שממש לא חייבים להתרגל, הכאב בא על מנת לאותת לנו שמשהו אינו כשורה ולהזכיר לנו שצריך לטפל.

אחת ההתמחויות שלי בקליניקה הינה בעיות אורתופדיות, כאבים באזור הגב העליון והתחתון ובברכיים. כאבים אשר נובעים מלחץ, הזנחה, עומס על עמוד השדרה והשרירים וחוסר בפעילות גופנית.

נושא זה קרוב אלי במיוחד, בהכשרתי בעבר לימדתי אירובי ופילטיס ואף עסקתי בשיקום, ראיתי ואף חוויתי מהו כאב, עד כמה הוא מטרפד ומעכב, ובאמצעות הכלים ההוליסטים בשילוב עם תרגילים פיסיים מותאמים ניתן להחזיר כמעט כל אדם למצב של בריאות נטולת כאבים.

על מנת לרפא ישנו צורך להבין מהו שורש הכאב, בקליניקה גיליתי שהרבה פעמים קונפליקטים רגשיים באים לידי ביטוי בגוף, וברגע בו נוגעים בסיבה נעשה ריפוי ברמה העמוקה ביותר. למעשה, הבנת ההקשרים בין הרגשי לפיסי יכולה למנוע חזרתיות, הפסקת דפוסים 'מכאיבים' ולהביא לריפוי לצמיתות.

האבחון נעשה באופן משולב:

  • ביורזוננס – המאפשר לי לדייק ולמצוא את הנקודה ממנה מתחיל הכאב.
  • רפואה הסינית – המסייעת לי להבין את הגורם המשפיע העמוק יותר .
  • בדיקה מנואלית פיסיולוגית – המגע מאפשר לי לחוש את המקום.

הטיפול הינו מותאם אישית ונעשה באמצעות- מגע, מחטים, ביורזוננס, דיקור אלקטרו, ומשולב עם תרגילים מומלצים, סדרת תנועות ותרגילים שניתן ליישם בבית כחלק משיקום ותהליכי החלמה.

אני מטפלת בכאבי שלד ועמוד שדרה, דורבנים, כתף קפואה, בעיות צוואר ועורף, כאבי גב עליון ותחתון, כאבי שירים וכאבים הנובעים מהחוליות.

אבחון וטיפול בכאבי ברכיים

בבעיות ברכיים האבחון חשוב במיוחד, הברכיים נמצאות במיקום אסטרטגי ולעיתים באמצעות אבחון דרך המרידיאניים ניתן לזהות חוסר איזון בחלקים שונים בגוף אשר לא בהכרח קשורים לברכיים, באזור רצועת הגב, עמוד השדרה וכד'. גם פה יתכנו כאבים בגלל בעיות של שחיקה, חבלות, לחץ ומתח.

הטיפול בבעיות ברכיים מתמקד בעיקר בדיקור בעזרת חשמל, גם כאן משולבים תרגילים מומלצים לחיזוק ותרגול בבית.

יש מה לעשות ולא חייבים לכאוב, צרו עמי קשר לשמוע מה אפשר לעשות: 050-4555873

קראו המלצות מהתחום

אודות מחבר

אין תגובה

תגובות סגורות.